نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده

در این مقاله نکات مهمی را که برای انجام نظافت و نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده باید بدانید را جمع آوری کرده­ایم تا هنگام اقدام به نماشویی در نظر بگیرید. نماشویی ساختمان­های قدیمی و فرسوده امریست که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود. همچنین باید از مواد شویده­ای استفاده شود که به بافت قدیمی و فرسوده­ی نمای ساختمان آسیب بیشتری وارد نکند.

در ادامه توضیحات دقیق و مفصل­ تری را در این باره برای شما گرد آورده ­ایم. همچنین شما می توانید با سپردن اقدامات مربوط به نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده به یک تیم مجرب و متخصص از تضمین سلامت نمای ساختمان خود در طول نماشویی بهره مند شوید.

نماشویی ساختمان قدیمی

نماشویی ساختمان قدیمی

 

یک ساختمان قدیمی و فرسوده در نهایت یک ساختمان یا سازه ای است که چندین سال از ساخت و احداثش گذشته است. فرسودگی ساختمان­های قدیمی به دلیل گذشتن سال­های زیادی از زمان احداث ساختمان، حوادث و زلزله، باران­های اسیدی و موارد دیگر به وجود می­آید.

با توجه به فرسودگی نمای ساختمان ­های قدیمی اهمیت مراقبت از آن­ ها روز به روز افزایش می­ یابد. اکثر ساختمان ­های فرسوده­ ای که مراقبت و حفظ سلامت ظاهری و بنای آن ­ها حائز اهمیت است، ساختمان­ هایی با قدمت تاریخی می ­باشند.

تمیز کردن نمای ساختمان­ های قدیمی و فرسوده

هنگام نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده نیازی به استفاده از مواد شوینده، آب فشار قوی و دیگر اقلام شست ­و شوی نمای ساختمان نمی ­باشد. استفاده از یک دستمال یا پد مخصوص نظافت نم ­دار برای انجام نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده کافی است.

هنگام نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده باید تمامی جوانب احتیاط را رعایت نمود؛ زیرا همان­طور که در ابتدای مطلب نیز ذکر کردیم اغلب ساختمان ­های قدیمی و فرسوده­ ای که برای نماشویی انتخاب و معرفی می­شوند دارای قدمت تاریخی هستند. پس درصورتی­­که هنگام نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده از مواد شوینده­ی شیمیایی، آب فشار قوی یا جسم سخت استفاده شود،ممکن است خسارات و آسیب ­های جبران ناپذیری به بار آید.

در نهایت توجه داشته باشید هنگام نماشویی ساختمان ­های قدیمی و فرسوده به هیچ از مواد شوینده­ی شیمیایی استفاده نکنید، زیرا این استفاده از مواد شوینده آثار و عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهند داشت.

نماشویی ساختمان­ های قدیمی و فرسوده چگونه انجام می­شود؟

نخست باید بدانید که هنگام نماشویی ساختمان­ های قدیمی و فرسوده به هیچ عنوان نباید مانند ساختمان­ های دیگر از دیواره­ ی بنا یا ساختمان آویزان شد. این اقدام خطر آسیب رسیدن به نمای ساختمان و همچین احتمال سقوط نماشوی از بلندی را به همراه خواهد داشت.

برای اقدام به نماشویی ساختمان ­های قدیمی و فرسوده بهترین روش ممکن قرار گرفتن نماشوی در کابین­ های سیاری است که به بدنه­ی خوردو­ها نصب شده اند و با جرثقیل ارتفاعشان قابل تنظیم است. در این روش هم از سلامت نماشوی حفاظت شده و هم آسیبی به نمای ساختمان قدیمی و فرسوده وارد نمی­شود.

نماشویی ساختمان­ قدیمی

نماشویی ساختمان­ قدیمی

چرا تمیز کردن نمای ساختمان قدیمی و فرسوده مهم است؟

نگرانی اصلی جلوگیری از تجمع آلودگی است، عمدتاً ذرات معلق در هوا ممکن است حاوی طیف وسیعی از مواد بالقوه مشکل ساز باشد. این مواد می توانند با سنگ نمای ساختمان واکنش نشان دهند و طول عمر آن را کاهش دهند. به خصوص در آب و هوای مناطق مرطوب نمای ساختمان ­ها به احتمال زیاد آلودگی و گرد و خاک را به خود جذب می کنند. در ادامه لایه های ضخیم گرد و خاک و آلودگی ها می توانند آثار مخربی برای نمای ساختمان نگه داشته باشند و در نتیجه باعث افزایش فرسایش و تسریع خرابی سنگ نمای ساختمان می شوند.

همه ساختمان ها در نهایت قدیمی و فرسوده می شوند. با این حال، اقداماتی که در ارتباط با ساختمان ­های قدیمی و فرسوده صورت می­گیرد، می تواند بر میزان فرسودگی نمای ساختمان ­ها تأثیر بگذارد. استفاده از مواد نادرست و به کارگیری اصول اشتباه در نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده، تعمیرات، تغییرات و غیره ممکن است سرعت پوسیدگی و فرسودگی را تسریع کند. استفاده از مصالح مناسب و رویکرد دلسوزانه برای ساختمان می تواند منجر به کاهش سرعت پوسیدگی و جلوگیری از فرسودگی شود.

مهم است که مراقب باشید و به یاد داشته باشید که ساختمان های قدیمی تر، نه فقط آن هایی که قدمت تاریخی دارند، بلکه اکثرساختمان ­های قدیمی از نظر فنی و معماری با ساختمان های مدرن تفاوت­ های چشمگیری دارند و حفظ سلامتی این ساختمان ­ها با مراقبت و نگهداری دلسوزانه و همچنین نماشویی مناسب و درست ساختمان ­های قدیمی و فرسوده اهمیت قابل توجهی دارد. زیرا این ساختمان ­ها نماد پیشرفت تکنولوژی و سیر تحول مدرنیزاسیون معماری و ساختمان سازی هستند.

جهت انجام نماشویی ساختمان قدیمی و فرسوده با مجموعه ویو راپل در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *