نماشویی سیلو فولادی

شستشوی سیلو (راهنمای جامع نماشویی سوله)

شستشوی سیلو ، سوله ها و مخازن یک فرایند تخصصی است که نیاز به مهارت و ابزارهای صنعتی دارد. انجام این کار توسط افراد کم تجربه باعث بروز حوادث احتمالی خواهد شد. ابزارهای صنعتی کمک کرده اند شستشوی سیلو و نماشویی سوله ها در بهینه ترین حالت ممکن انجام شود و بهترین خروجی ممکن حاصل شود.

در ادامه این مقاله از مجموعه آموزش های ویو راپل (ارائه خدمات کار در ارتفاع با طناب) یک دید کلی و همه جانبه در این زمینه به دست خواهید آورد. با ما همراه باشید.

نماشویی سیلو فولادی

نماشویی سیلو فولادی با روش های مختلف و توسط ابزارهای مختلف قابل انجام است. حتما در اتوبان ها، جاده ها و بزرگراه ها یا در شهرک های صنعتی سیلوهای فولادی را مشاهده کرده اید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که نظافت سیلوها چگونه انجام میشود؟

شرکت ها، کارخانه‌ها و زمین های کشاورزی برای نگهداری مواد مختلف از سیلوها استفاده میکنند. برای نظافت سیلو فولادی از دستگاه های صنعتی استفاده می شود. این دستگاه ها می توانند آب با فشار کم را در ورودی دریافت کنند و آن را به آب با فشار زیاد تبدیل کنند. به کمک این دستگاه ها می توان نظافت را با کیفیت، سرعت و دقت بسیار بالایی انجام داد. 

در نهایت میتوان در این سیلوها مواد مختلفی مثل دانه ها، محصولات تولیدی، گندم، تراشه چوب، سایر محصولات کشاورزی و… را نگهداری کرد. 

شستشوی سیلو
بهترین روش شستشوی سیلو چیست؟ نکات مهم نماشویی سیلو فولادی و عوامل موثر در قیمت گذاری را بررسی کرده ایم. + بهترین روش: شستشوی فشار قوی (دسترسی با طناب)

اهمیت شستشوی سیلو سیمان

شستشوی سیلو هم مانند شستشوی نمای ساختمان نیاز به ابزارهای صنعتی دارد. شستشوی این مخازن به عنوان یکی از مهمترین مراحل نگهداری و حفظ محصولات و تجهیزات، ضرورت دارد و لازم است هرگونه رسوب و آلودگی به جا مانده روی سطح آنها پاک شود. 

این مخازن ممکن است با مواد سیال در تماس باشند و رسوب بگیرند. این رسوبات باعث فرسایش و خوردگی سطوح میشوند و تاثیر زیادی در کاهش بازدهی دارند. بسیاری از سیلوها در شرکت های صنعتی کوچک و بزرگ، جهت نگهداری مواد شیمیایی کاربرد دارند و از سمت دیگر به دلیل نگهداری برخی مواد خاص، در بازه های زمانی مختلف نیاز به شستشو وجود دارد و لازم است در دوره های مشخص برای نظافت آنها برنامه ریزی کنید. 

همچنین در برخی از فصول سال پاکسازی سیلوی سیمان و مخازن اهمیت بیشتری پیدا میکند. علاوه بر آن، زمانی که مواد موجود در سیلوها جمع آوری میشوند، احتمال اینکه حشرات و آفات در آن وجود داشته باشد وجود دارد. زمانی که سیلوها شستشو میشوند، حشرات و جانوران موذی به صورت کامل از بین خواهند رفت. 

زمان های بازرسی یا تعمیرات سیلوها، شستشوی آن ضرورت ویژه ای دارد. از سوی دیگر مواد سمی و خطرناک به شدت تهدید کننده هستند و برای جلوگیری از هرگونه آسیب لازم است به نظافت و شستشوی آنها توجه کنید. در صورتی که محصولات و کالاهای شما آلوده شوند، در اکثر مواقع غیر قابل استفاده خواهند بود.

به همین خاطر در ادامه این پست آموزشی با نظافت سیلوها از طریق دستگاه های واترجت و سندبلاست آشنا خواهید شد. 

بهترین روش: شستشوی فشار قوی

شستشوی مخازن و سیلوها به کمک واترجت صنعتی صورت میگیرد و بنا به دلایلی مثل عدم کاهش یافتن ظرفیت مفید مخازن و جلوگیری از هرگونه آسیب اضافی به بدنه و اجزاست.

از آنجایی که با مخازن و ابزارهای صنعتی روبرو هستیم، برای شستشوی آنها به روش ها و ابزارهای صنعتی و قدرتمند نیاز داریم. شاید تصور شود روش های معمولی، شیمیایی و مکانیکی در تمیزی و نظافت و بهبود کارایی و کیفیت مخازن نقش دارند، اما در واقعیت اینگونه نیست. دستگاه واترجت صنعتی و دستگاه سند بلاست ابزارهای صنعتی و کارآمد در این زمینه هستند و با ابزارهای صنعتی مثل مخازن، سیلوها، میکسر بتن و بونکرها سازگاری دارند. 

بنا به دلایل زیر لازم است از واترجت و سندبلاست در نظافت و شستشو بهره گرفته شود:

  • شستشو و نظافت کامل دیواره های داخلی و خارجی سطوح 
  • انجام فرایند نظافت با سرعت و کیفیت زیاد
  • رفع هرگونه آلودگی و آفات
  • بازگردانی کارایی و کیفیت اولیه مخازن

لازمه کار با کیفیت این است که از ابزارهای صنعتی و متناسب، در کنار تخصص و تجربه استفاده شود. با این کار هزینه های اضافی در بلندمدت و کوتاه مدت کاهش خواهد یافت. جهت بهره مندی از خدمات ساختمانی و صنعتی، با ما در ارتباط باشید:

تماس با ما

ابزارهای نماشویی سوله و سیلو سیمان

نماشویی سوله ها و رسوب زدایی از مخازن، به روش های مختلفی قابل انجام است اما ایده آل ترین روش، شستشوی فشار قوی به کمک دستگاه سندبلاست یا واترجت است. در این روش شستشو رسوب زدایی سطوح در بهینه ترین حالت ممکن صورت میگیرد و هیچ آسیبی به سطح مخازن سیمان وارد نخواهد شد. 

شستشو نما سوله با واترجت و سندبلاست

شستشو نما سوله ، مخازن صنعتی و بونکرها، با واترجت صنعتی انجام میشود که یک روش سازگار با محیط زیست است. به کمک ابزارهای صنعتی کارها فرایند شستشو در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و می توانیم انتظار دریافت خروجی بسیار دقیق و با کیفیت را داشته باشیم. همچنین حین کار با واترجت و سندبلاست، امکان رخ دادن آسیب های فنی و آلودگی های محیط زیستی بسیار پایین است.

بر اساس سرسختی و میزان آلودگی ایجاد شده، لازم است ابزارهای با قدرت مناسب و پیشرفته را جهت پاکسازی آلودگی انتخاب کنیم. گاهی اوقات لازم است بسیاری از اجزا آلوده آلوده بیرون آورده شود (مثلا شستشوی بتن میکسر ها) و از آنجایی که این کار وقت گیر است، این کار را به کمک ابزارهای سریع و بادقت مثل واترجت انجام می دهیم.

کاربردهای واترجت و سندبلاست

از واترجت و سندبلاست در موارد زیادی استفاده میشود و در ادامه برخی از مهمترین کاربردهای آن را بررسی کرده ایم:

شستشوی بونکر و میکسر ها: امکان تجمع آلودگی در بونکرها و میکسرهای بتن زیاد است و به همین خاطر لازم است به صورت منظم شستشو شوند، تا از فرسودگی بدنه و همچنین جداره های داخلی آن جلوگیری شود. همچنین بتن های خشک شده بسیار مستحکم هستند و بهترین روش برای پاکسازی آنها، بدون آسیب رساندن به میکسر، استفاده از شستشوی فشار قوی است. 

رنگ بری میکسر: بدنه فلزی میکسرها یک پوشش رنگ دارد و این لایه در طول زمان فرسوده خواهد شد. به کمک واترجت صنعتی آب سرد میتوانیم این لایه رنگ فرسوده را از بین ببریم تا امکان رنگ آمیزی مجدد فراهم شود.

شستشوی سیلو و نما: برای شستشوی سیلوی سیمان، مخازن، نما ساختمان و… از سندبلاست و واترجت استفاده شود. سندبلاست در جرم زدایی و لایه برداری سطوح کاربرد دارد و زمانی که نمای ساختمان مات و آلوده شده است یا قصد شسشتوی سیمان های قرار گرفته روی سیلو را داریم، میتوانیم از این روش استفاده کنیم. 

صنایع مختلف: کاربرد این ابزارها تنها به موارد بالا محدود نمیشود و تقریبا در همه صنایع شامل صنایع هوایی، غذایی، صنایع قالب ریزی، صنایع دریایی و نظافت کشتی ها، برش دادن فلزات، پتروشیمی ها و… از واترجت استفاده میشود.

نقاشی سوله

تا به اینجای مقاله، سعی کردیم به ضرورت شستشوی سیلو و نماشویی سوله و اولویت بالای آن اشاره کنیم. اگر به شستشوی مخازن و سوله ها اهمیت می دهید، لازم است به همان اندازه نسبت به رنگ آمیزی نمای سیلو و نقاشی سوله حساسیت به خرج دهید. در یک پست آموزشی به طور کامل به اهمیت و نحوه رنگ آمیزی پرداخته ایم.

این پست رو حتما ببین: نقاشی سوله (رنگ آمیزی نمای سیلوی فولادی)

بخش پایانی

تیم ویو راپل بیشتر از 8 سال تجربه و افتخار همکاری با سازمان ها، شرکت ها و ساختمان های مسکونی را دارد.

برخی از خدمات مجموعه ویو راپل (view rapel):

شستشو نما سوله و سیلوهای فولادی، شستشوی نما به وسیله دستگاه واترجت (شامل نماهای سیمانی و سنگی، آجر نما و…)، شستشوی ابر و تی (شیشه، کامپوزیت، سرامیک و…)، پیچ و رولپلاک سنگ نما، رنگ آمیزی نما (رنگ روغنی، اکریلیک، اپوکسی، پلی اورتان و…)، عایق کاری، نورپردازی و تعویض لامپ نما، نصب بنر و تابلوهای تبلیغاتی روی نما، نصب دریچه هوا و هود روی نما و… . جهت بهره مندی سریع از خدمات با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

در این پست آموزشی نماشویی سیلو فولادی و مخازن، و ابزارهای صنعتی مرتبط را بررسی کردیم و به بهترین روش شستشوی سیلو و سوله ها (یعنی استفاده از واترجت، سندبلاست) پرداختیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *